Головна сторінка

Україна

Ми надзвичайно глибоко занепокоєні станом наших партнерських організацій в Україні, з якими ми віддавна співпрацюємо, і яким зараз особливо потрібна наша допомога через війну. На сьогодні члени Громадянського Форуму в Україні досі перебуваються у Закарпатті.

Вони надзвичайно зайняті прийомом і піклуванням про біженців і біженок, а також допомогою для організації подальшого шляху. Ми з ними на постійному зв’язку, так само, як і з нашими партнерами в Румунії та Австрії. Наш пріоритет – підтримати та евакуювати найбільш вразливих і найменш захищених. У ці винятковій ситуації ми повинні реагувати негайно. Нам потрібні гроші, щоб готувати людей і забезпечувати їх житлом. Ми шукаємо друзів, готових допомогти через особливо щедру пожертву.

     +++   +++   +++   +++

Комітет медичної допомоги в Закарпатті (КМДЗ), розташований в Ужгороді на заході України, звертається по міжнародну допомогу. Ми співпрацюємо з цією ініціативою з 2000 року і передаємо їхнє звернення до наших читачів і читачок.

Дорогі друзі, сьогодні весь світ прокинувся разом з нами у новій реальності. Україна потерпає від російської агресії вже вісім років. Ми готувалися до найгіршого протягом двох місяців, але до останньої хвилини вірили в силу дипломатії. На жаль, дипломатія виявилася безсилою і сьогодні ми змушені просити про допомогу. Ми зараз перебуваємо у Закарпатті, в регіоні, що поки віддалений від воєнних дій і доволі тихий, тому ми чекаємо потенційного масового прибуття осіб, які втікатимуть із зони воєнний дій. В умовах такого виклику нам дуже скоро забракне цих речей, і ми просимо вашої допомоги, щоб їх отримати: матраци, спальні мішки, білизна, ліки, побутова хімія, дитяче харчування і апарати для обігріву. Ми вдячні вам всім за допомогу і триматимемо вас поінформованими й надалі. Зі сподіваннями миру! Наталія Кабацій, директорка КМДЗ, www.cam-z.org На жаль, нестабільна ситуація не дозволяє наразі зрозуміти, як можна організувати ширшу гуманітарну акцію з боку Західної Європи. Якщо у вас є контакти великих гуманітарних асоціацій, які могли би зібрати необхідне обладнання і організувати логістику й транспорт, не вагаючись, повідомте нам ch@forumcivique.org. Зі свого боку ми, хоч і маленька організація, також працюємо над пошуком допомоги

     +++   +++   +++   +++

Комітет медичної допомоги в Закарпатті (КМДЗ), організація-партнер Громадянського форуму в Україні

Комітет медичної допомоги у Закарпатті (КМДЗ) був заснований у березні 2000 року як неурядова організація на заході Україні і зареєстрований відповідно до Закону «Про благодійну діяльність і благодійні організації». Відповідно до свого Статуту, надає медичну, соціальну і санітарну допомогу у Закарпатті без дискримінації за національною, етнічною, релігійною або політичною ознакою. Комітет реалізує проекти на користь соціально незахищених груп населення: хворих, малозабезпечених, підлітків і молодих осіб, людей з інвалідністю, біженців, мігрантів. Європейський громадянський форум (ЄГФ) від самого створення співпрацює з КМДЗ з усіх соціальних питань і надає фінансову допомогу.

КМДЗ від свого заснування є дуже активним у цих сферах:

Спільно з асоціацією «Мережа Швейцарія – Закарпаття» (NestU) КМДЗ у Тячеві у 2009 році відкрив центр «Парасолька» для молодих осіб з інвалідністю.

Робота на зовнішньому кордоні ЄС почалася у березні 2009 року і має на меті покращити тривале покращення ситуації із захистом прав людини для мігрантів і біженців у Закарпатті, яких не пустили у ЄС. Серед західних організацій-партнерів слід зазначити Раду з питань біженців у Баварії, асоціацію Pro Asyl у Німеччині і Європейський громадянський форум у Швейцарії.

У 2012 році КМДЗ отримав швейцарську правозахисну відзнаку «Відкриті Альпи» в Ужгороді. Урочисту промову сказав колишній депутат ради кантонів Дік Марті. Після Революції 2014 року, анексії Криму Росією і упродовж гібридної війни на Донбасі, КМДЗ приймає у Закарпатті осіб, які покинули ці регіони, бере їх під свою опіку, бо з боку держави такої підтримки немає. Від початку вторгнення Росії в Україну (24 лютого 2022 року) сотні, а то вже й тисячі осіб прибувають у Закарпаття з інших областей. КМДЗ надає гуманітарну допомогу, але майже всього бракує. Організація закликає інші гуманітарні організації із Заходу, щоб ті терміново поділилися, чим можуть.